Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie SEL koncertą
„Nebuvo ten jokio koncerto. Tik į konfliktą įsivėlė iki 12 žmonių, šiukšlių kalnai iš po nakties stebuklingai atsirado ir kažkas, greičiausiai tie iki 12 žmonių apsysiojo visur sienas. Bet byla jau užvesta, teisėjai ir prokurorai su policija intensyviai toliau dirba, kad praneštų visuomenei visų tų nusikaltėlių vardus ir ar jie tik nebuvo atvykėliai iš Rusijos. Arba vietiniai vatinukai”.

Jūs ką tik perskaitėte komentarą socialiniame tinkle po mano įrašu apie tai, kaip teisingoji sisteminė žiniasklaida nušvietė didžiausią rezonansą šiais metais sukėlusį SEL koncertą Kauno Dariaus ir Girėno stadione. Šis mano tekstas bus ne apie patį koncertą, kurio nepastebėjo naujų kovidinių pinigų belaukianti, nuolat meluojanti ir valdančiųjų dvarą kasdien aptarnaujanti „žiniasklaida”. Šimtai įrašų ir video apie jį jau buvo patalpinta tuose pačiuose socialiniuose tinkluose ir kas norėjo, visi tai jau pamatė. Tai tekstas apie pasipriešinimą sistemai ir sistemos reakciją į tai.

 „Aš suvalgysiu visus tavo batus“ „Ryte mano katinas kažkur pradingo. Aš radau jį po dėže, ir , atrodo, jis pats šokiruotas to, kas vyksta. Išdidus abiturientas ? Įdomu, ką pamatė šis katinas „Man pasakė, kad šuo mėgsta,…
Trečiadienį per Lietuvą slenka tamsūs lietaus debesys, kruša, vietomis girdimas griaustinis. Ignalinos rajono savivaldybė pirmoji praneša skaičiuojanti nuostolius, gyventojai dalinasi kvapą gniaužiančiais vaizdais – kamuoliukų dydžio ledai niokoja namus. Sinoptikai įspėja, kad artimiausiomis valandomis audra…


Reklama
Mes visi puikiai prisimename, kaip skaidruoliu ir teisinguoliu apsimetantis Auksinis svogūnas plėšėsi rūbus nuo savo kūno, kurį apnuogintą mums rodė kažkodėl kartu su višta ir prisiekinėjo visais šventaisiais konservatoriais ir jų patriarchais, kad neteisingai pasaulį matantis ir netgi drįstantis apie tai kalbėti Egidijus Dragūnas bus išbrauktas iš Lietuvos popmuzikos scenos.

Rauda, turėjusi suvirpinti kiekvieno teisingai mąstančio šviesuolio latytės su sojos pienuku pripildytą nuo sėdmaišio nepakylantį skrandį, skambėjo taip: „Pamirškime, kad jo nebebūtų mūsų gyvenimuose. Tegul tie jo suknisti koncertai tampa praeitimi, kuri niekada nesugrįš”.

Rugpjūčio 26-tosios vakaras Kaune parodė, kad rauda Visatos nepasiekė, nors Lietuvoje, apeinant Konstituciją nominuoto Visatos valdovo ir Auksinio svogūno bei LRT Auksinio proto bendra partinė priklausomybė lyg ir leido tikėtis bent jau akmenų krušos iš dangaus ant stadione susirinkusių daugiau nei trijų dešimčių tūkstančių tamsuolių galvų. Vietoj to minią karštą besibaigiančios vasaros vakarą atgaivino vos keli lietaus lašai.

Po beveik paros laiko teisingoji naujos kovidinių propagandos pinigų porcijos godžiai laukianti teisingoji žiniasklaida, nuožmiai nepastebėjusi didžiausio iki šiol renginio naujame ir geriausiame Lietuvoje Dariaus ir Girėno stadione, pagaliau išspaudė iš savęs ploną rudą dryžiuką. Jis beveik vienu metu pasirodė visur ir skambėjo ne tiek bauginančiai, kiek juokingai: „Vykstant koncertui prasidėjo muštynės, prisijungė iki 12 žmonių. Praeinantis vyras trenkė kitam vyrui, tada šalia jo esančiai moteriai”, – dalijosi liudininkė.

Suprantama, mes gyvename laikais, kai paskleisti žinią, atitinkančią dvaro ir dvaršunių generalinę liniją visai Lietuvai užtenka vienos budrios freilinos ir jos mobiliuoju telefonu fiksuotų „įrodymų”.

Deja, Kauno policijos atstovai greitai susprogdino žiniasklaidos uoliai pučiamą muilo burbulą. Informacijos apie konfliktą Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas neturėjo, nors policijos pareigūnai dirbo stadiono prieigose ir mieste, o pačiame stadione budėjo saugos tarnyba ir savanoriai.

„Neturėjome pranešimų apie konfliktus, – teigė policijos atstovas. – Prieš koncertą užfiksuoti du viešosios tvarkos pažeidimai ir neblaivaus asmens pasirodymas viešoje vietoje”.

Adatą į pučiamą muilo burbulą smeigė ir medikai. „Muštynių su pasekmėmis nebuvo. Buvo smulkių traumų, nualpimo epizodų, žmogui pasireiškė alerginė reakcija. Budėjo trys brigados, darbo jos turėjo. Pas mus pažymėta, kad buvo aštuoni konkretūs iškvietimai. O smulkių atsitikimų, kur vietoje suteikta pagalba ir asmens nereikėjo vežti į gydymo įstaigą, buvo nemažai”, – teigė medikų atstovė.

Tai, kad tokie dalykai vyksta tokio didelio renginio metu, nieko nestebina. Tačiau mes žinome, kad gavusi komandą „Fas” teisingoji žiniasklaida turi atidirbti. Tuo labiau, kad Egidijus Dragūnas buvo pasipuošęs kito šviesuomenės ir teisingosios žiniasklaidos nemeilę užsitraukusio kūrėjo Juozo Statkevičiaus kurtais rūbais.

Negatyvas nenumaldomai sklido toliau.

Štai vienas portalas pasidalino šokiruojančia naujiena: „Nors koncertas, anot gerbėjų, buvo įspūdingas, Dariaus ir Girėno stadione netrūko ir šokiruojančių vaizdų. Renginio dalyviai šlapinosi ant stadiono sienų, po savimi metė šiukšles, alkoholio tarą”.

Šioje vietoje norėčiau pacituoti dar vieną komentarą savo socialiniame tinkle: „Kaip supratau tai būtent Selo koncertuose tas vyksta. Kada koncertuoja teisingi atlikėjai, viskas būna super tvarkinga, gražu ir publika jų klauso rankutes prie šonų susidėjusi”.

Mačiau ne tik foto, bet ir pats ėjau kitą rytą po Vilniuje vykusios tradicinės baltai pasipuošusio „elito” puotos Vilniaus Rotušės aikštėje, kur tikrai buvo labai daug šiukšlių. Štai kaip tai matė atsitiktinis praeivis Domantas: „Vaizdas šokiravo – atrodė, lyg tūkstančiai varnų būtų ištampę 100 kilometrų spinduliu esančių konteinerių turinį ir sunešę į Vilniaus širdį <…> „Diner en blanc”, kaip suprantu, suburia šalies „elitą”, kuris savo elgesiu, panašu, nelabai kuo skiriasi nuo šiukšles tampančių varnų.

Tikiuosi, kad savivaldybė priims atitinkamus sprendimus ir daugiau kiaulių į bažnyčią nebepriims”, – kalbėjo Domantas.

Po kelių valandų, lygiai taip pat, kaip ir Kauno stadione, ten viskas buvo sutvarkyta. Juk tai normali praktika tokiuose renginiuose.

Na, gal išskyrus paskutinį kvapą išleidusiame Karklės festivalyje, kur šiukšlių krūvos būna gana specifinės: „Klaipėdos policija šeštadienį pradėjo šešis ikiteisminius tyrimus dėl rastų narkotikų Klaipėdos rajone, „Karklės” muzikos festivalyje ir jo prieigose”.

Bet tai juk elito ir jų vaikučių mėgstama Karklė, o ne antisisteminis SEL’as.

Po renginio pasisakė ir pats Egidijus Dragūnas: „Jautėme didžiulę atsakomybę, nes tai nacionalinis stadionas, viskas nauja, švaru, gražu, todėl po šou viską sutvarkėme, nuėmėme dangą, putomis nuplovėme sienas ir šiandien jis jau grąžintas toks, lyg ten nieko nebūtų vykę”.

Tą patvirtino ir stadioną administruojančios sporto mokyklos „Startas” atstovai: „Streso buvo daug dėl vejos, tačiau dėka visų prisidėjusių prie šio renginio organizavimo veiksmų koordinavimo, mums pavyko ją apsaugoti maksimaliai. Žinoma, dar turi praeiti keletas dienų, kad pasimatytų galutinis rezultatas, bet šiandien dienai ji atrodo kur kas geriau, nei tikėjomės. Todėl tikimės, jog užteks standartinių procedūrų, kad ji taptų tokia pati, kaip buvo prieš koncertą”.

Paguosti sisteminius dvaršunius galbūt galėtų Kauno policijos informacija: „Pareigūnai per renginį sulaikė du asmenis, pažeidusius viešąją tvarką. Vienam surašytas protokolas pagal LR ANK 481 str. 1 d. (Necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį), kitam pagal LR ANK 484 str. (Alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose)”.

Jokių žmogžudysčių, jokių išprievartavimų, jokių kraujo upių. Sunku buvo antraštėse spausti vašką, todėl išsispaudė tik tiek: „SEL koncertą stadione paženklino muštynės: teigiama, kad į konfliktą įsivėlė apie 12 žmonių”. Ir, labai pasistengus, dar šiek tiek rudo dryžiuko: „Po SEL koncerto – apšlapintos naujo stadiono sienos, kalnai šiukšlių: „Gerbėjams pritrūko kultūros”.

Praėjo beveik savaitė nuo didžiulę bangą sukėlusio renginio. Neteko matyti Valinsko komentarų. Tikriausiai kažkur konservatorių lysvėje vysta ir dantimis griežia svogūnais kvepiantis narcizas, prieš pusantrų metų rypavęs ir spaudęs dvaro žiniasklaidą savo prašymais.

Prisiminkime dar kartą: „Mielieji. Kreipiuosi į visas žiniasklaidos priemones – radijo stotis, TV kanalus, portalus ir t.t. Tiesiog prašau išimti iš savo grojaraščių, repertuarų, aprašomų naujienų tokį išgamą kaip Egidijų Dragūną – Selą. Pamirškime, kad jo nebebūtų mūsų gyvenimuose”.

Pamirškime. Bet ne SEL’ą, ne pirmą kartą renkantį dešimttūkstantines auditorijas , o iš lapelio atsakymus skaitantį LRT Auksinį protą ir iš kvailų politikų besityčiojantį Auksinį svogūną, pagal geriausias konservatorių tradicijas kartu su vis dar ministre Skaiste ir jau nebe viceministru Adomėnu mėgstantį prasilėkti automobiliu su normą viršijančiomis promilėmis kraujyje.

Jis jau seniai nevertas mūsų dėmesio, nors jo siekia net tokiomis kvailomis frazėmis: „Tad norėdamas būti lygus su visais, kurie mūsų šalyje vis dar yra niekinami ir žeminami, aš stoju į jų pusę ir iškėlęs galvą sakau: „Taip, aš irgi esu P.Y.D.A.R.A.S”. Ir ką Jūs man?”

Mes nieko, mes galime tik užjausti, nes oriai senti yra kai kam nepasiekiamas menas.

Pabaigai – graži paties Egidijaus Dragūno mintis: „Labiau atsisukime į gėrį, meną, sportą, tam turime puikių erdvių, tereikia fantazijos”.

Mes lauksime naujų renginių geriausiame Lietuvos mieste pastatytame ir legendinių lakūnų vardu pavadintame Dariaus ir Girėno stadione.

Įdomu, kada vėl jame susirinks trys dešimtys tūkstančių sistemai nepaklusnių ir laisvų Lietuvos žmonių?

 „Aš suvalgysiu visus tavo batus“ „Ryte mano katinas kažkur pradingo. Aš radau jį po dėže, ir , atrodo, jis pats šokiruotas to, kas vyksta. Išdidus abiturientas ? Įdomu, ką pamatė šis katinas „Man pasakė, kad šuo mėgsta,…
Trečiadienį per Lietuvą slenka tamsūs lietaus debesys, kruša, vietomis girdimas griaustinis. Ignalinos rajono savivaldybė pirmoji praneša skaičiuojanti nuostolius, gyventojai dalinasi kvapą gniaužiančiais vaizdais – kamuoliukų dydžio ledai niokoja namus. Sinoptikai įspėja, kad artimiausiomis valandomis audra…


Rekomenduojami video:
14,674  
Back to Top ↑