Mokytoja piktinasi 2-oje pakopoje sukaupusi 9 000 eurų, bet jų negaunanti: “kažkas nusprendė už mane, kiek metų aš gyvensiu”
Į LRT GIRDI kreipėsi klaipėdietė, kuri tikėjosi antrojoje pakopoje sukauptą sumą gauti iš karto, vos išėjus į pensiją. Tačiau bankas aiškina, kad iš karto išmokamos tik 5 tūkstančių eurų neviršijančios pensijos – didesnės sumos mokamos periodiškai.

Į LRT GIRDI kreipėsi ir klaipėdietė Vida. Buvusi mokytoja sako antroje pakopoje sukaupusi 9 tūkstančius eurų, bet jų negaunanti.

Prienuose gyvenanti agronomė Vilija Juškevičienė jau ne vienerius metus yra vadinama tikra pomidorų karaliene. Tačiau toks pavadinimas kilo ne veltui – socialiniame tinkle „Facebook“ Vilija aktyviai dalinasi atrastomis geriausiomis pomidorų veislėmis. Atskleisti paslaptis ir pasidalinti…
40-metis vyras paaiškėjo, kad yra gyvas po to, kai gydytojai jį buvo paskelbę mirusiu. Vyras septynias valandas buvo laikomas lavonmaišyje, šaldiklyje, Indijoje. Elektrikas Streekeshas Kumaras buvo partrenktas greitį viršijančio motociklo ir nuvežtas į rajono ligoninę…„Nebuvo išpildytas mano pasirašytas prašymas, kad lėšos bus grąžintos tą pačią dieną, kai tapsiu senjore. Ir man buvo pasakyta, kad lėšos bus išmokėtos 25 metų laikotarpiu. Kažkas nusprendė už mane, kiek metų aš gyvensiu“, – LRT TELEVIZIJOS NAUJIENŲ TARNYBAI piktinosi Vida.

Panorama. Rusija intensyviai atakuoja paskutiniais bastionais laikomus Lysyčanską ir Sjeverodonecką

Moteris sako kaupusi pensiją savo reikmėms, ne vaikams, dabar norėtų ją išleisti sveikatos paslaugoms. Deja, visos sumos iš karto ji negaus.

„Sodros“ Klaipėdos skyriaus patarėja Odeta Gaudutytė aiškina, kad jei sukaupta suma – iki 5 tūkst. eurų, ją galima gauti visą iš karto.

„Nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. eurų sumą sukaupus lėšų atsiėmimo būdas yra periodinė išmoka, kurią moka pensijų kaupimo bendrovė. Nuo 10 tūkst. eurų sumą sukaupus lėšų atsiėmimo būdas yra anuiteto įsigijimas ir anuiteto gavimas“, – aiškino specialistė.

Klaipėdietė kreipėsi į Seimo Žmogaus teisių komitetą, tikisi, kad ten klausimas sulauks dėmesio, mat dabar išmokėjimo terminas apspręstas įstatymu.

„Sumą apskaičiuoja ir visam mokėtinam laikotarpiui – t.y. iki 85 metų amžiaus – išdėlioja pensijų kaupimo bendrovė“, – sakė O. Gaudutytė.

„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius teigia, kad klientų klausimai dėl sukauptų pensijų išmokėjimo – dažni. Retas pasidomi išmokėjimo tvarka pasirašydamas sutartį, bet visa sukaupta suma priklauso klientui ir bus išmokėta.

„Kiekvieną mėnesį jūs gaunate nustatytą, apskaičiuotą periodinę sumą, kuri išmokama kaip priedas prie jūsų pirmosios pakopos „Sodros“ pensijos išmokos. Į tą antrąją pakopą reikia žiūrėti kaip į nuolatinę finansinę paramą išėjus į pensiją“, – dėstė jis.

Šiemet iki liepos sprendimus dėl pensijų kaupimo turi priimti dvi gyventojų grupės: dirbantys asmenys, kuriems dar nėra 40-ies ir anksčiau nedalyvavę pensijų kaupime, jiems pasiūloma dalyvauti pensijų kaupime, ir asmenys, kurie dalyvavo fonduose iki 2019-ųjų ir dalyvavimą sustabdė – jiems taip pat siūloma kaupimą tęsti.

„Jeigu apsisprendžia, kad pensijų kaupimas jiems yra reikalingas, tokiu atveju nieko daryti nereikia ir kaupimas prasideda liepos 1 dieną. O jeigu apsisprendžia, kad pensijų kaupimas asmenims yra nebūtinas, nereikalingas, jie nenori kaupti, tokiu atveju reikia informuoti „Sodrą“ apie savo apsisprendimą“, – aiškino O. Gaudutytė.

Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos duomenimis, antrojoje pensijų pakopoje kaupia beveik pusantro milijono gyventojų (1,47mln).

Prienuose gyvenanti agronomė Vilija Juškevičienė jau ne vienerius metus yra vadinama tikra pomidorų karaliene. Tačiau toks pavadinimas kilo ne veltui – socialiniame tinkle „Facebook“ Vilija aktyviai dalinasi atrastomis geriausiomis pomidorų veislėmis. Atskleisti paslaptis ir pasidalinti…
40-metis vyras paaiškėjo, kad yra gyvas po to, kai gydytojai jį buvo paskelbę mirusiu. Vyras septynias valandas buvo laikomas lavonmaišyje, šaldiklyje, Indijoje. Elektrikas Streekeshas Kumaras buvo partrenktas greitį viršijančio motociklo ir nuvežtas į rajono ligoninę…


Rekomenduojami video:
6,447  
Back to Top ↑