Ingrida Šimonytė pratrūko: šalis įžengė į blogiausią – „juodąją“ zoną, greičiausiai vėl teks įvesti karantiną
Lietuva vėl pajuodavo – šalis pagal COVID-19 situaciją įžengė į blogiausią – „juodąją“ – pandemijos spalvinę zoną. Premjerė Ingrida Šimonytė neslėpė, kad greičiausiai vėl teks grįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo uždarose erdvėse, o tam esą vėl reikės įvesti karantino režimą. Dėl šių klausimų Vyriausybė neformaliame posėdyje diskutuos jau trečiadienį.

Turbūt, kad reikėtų (įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose, – aut.past.). Apie tai kalbėsime rytoj. Labai gali būti, kad tai bus vienas iš didesnių pokyčių, kuriuos Vyriausybė siūlys nustatyti.

Vairuotojai turėtų suklusti, mat kai kur jau pradėjo važinėti automobilis, kuris fiksuoja kitų transporto priemonių valstybinius numerius, o kai kuriais atvejais gali būti skiriama ir bauda, jei bus nustatomas pažeidimas. Kauniečiai jau pastebėjo, kad miesto…
Nuo rugsėjo 1 d. galima teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“. Paramos priemonės, susijusios su miškais,…Tuo tikslu turbūt vėl reikės įvesti karantiną, kadangi, kaip žinia, pagal ekstremalią situaciją tokio reikalavimo nustatyti negalime, o rekomendacijos Lietuvoje, skirtingai nuo Skandinavijos šalių, yra suprantamos kaip kažkas, ko visiškai nebūtina laikytis“, – pranešė ministrė pirmininkė.

Ar nauji ribojimai paliestų ir pasiskiepijusius?

Vyriausybės vadovė informavo, kad Ministrų kabinetas svarstys, kokių reikalavimų teks imtis, jei žmonės patys neįsiklauso į rekomendacijas, tačiau neabejoja, jog pirmasis lies kaukių dėvėjimą.

„Jeigu negalime įtikinti, išprašyti ar kažkaip kitaip susitarti su žmonėmis, kad jie saugotųsi patys savo iniciatyva, belieka nustatyti tokį reikalavimą“, – apgailestavo I.Šimonytė.

Apie kitus galimus reikalavimus premjerė nedaugžodžiavo: „Tikrai visko gali būti, bet po to viskas, ką aš sakau, kad gali būti, tampa antraštėmis ir faktu. Tai jau leiskite Vyriausybei priimti tuos sprendimus ir tada juos komunikuoti, nes po to kalsite tą pačią Vyriausybę prie kryžiaus, kad ji viską ne taip komunikuoja.“

Ar nauji ribojimai paliestų ir jau pasiskiepijusius nuo COVID-19 ar turinčius imunitetą asmenis?

„Nieko nekomentuoju šiandien, nes nekomentuoju dalykų „iš kepurės“. Vienas dalykas, kuris yra gana aiškus, tai pareiga saugoti kitus žmones, o tam, kaip žinia, padeda rankų plovimas, dezinfekcija ir kaukių dėvėjimas. Rankas plauti nutarimu turbūt negalėsime įpareigoti, bet kaukes dėvėti – labai gali būti“, – atsakė ministrė pirmininkė.

I.Šimonytė: ką aš turiu padaryti senų žmonių vaikams, kad jie pradėtų saugoti savo tėvus?

Paklausta, ką daryti, kad pandeminė situacija Lietuvoje toliau neblogėtų, I.Šimonytė sunkiai tvardė emocijas ir teigė nežinanti, ko imtis dėl jaunų žmonių, kurie įtikinėja savo vyresnio amžiaus tėvus nesiskiepyti nuo koronaviruso.

„Skiepytis. Atsakymas labai paprastas – skiepytis ir saugotis. Čia yra ne mano pasitenkinimo klausimas. Tai yra žmonių suvokimo, kokia yra rimta situacija, klausimas. Kiekvieną dieną vėl miršta po keliolika žmonių. Iš tų žmonių absoliučiai didžioji dalis būna neskiepyti. Tai yra vyresnio amžiaus žmonės, kuriems vakcina garantuoja labai stiprią apsaugą.

Ir tai mūsų statistikai yra parodę pirštais, grafikais, skaičiais… Aš tik galiu pacituoti prezidentą Baideną ir paklausti, kokių įrodymų dar kam reikia? Žinoma, kad manęs netenkina, klausimas, ką aš galiu padaryti?

Ką aš galiu padaryti, jeigu paštininkas, atėjęs į namus su slaugytoju paskiepyti vyresnio amžiaus žmogaus, susiduria su situacija, kai vyresnis žmogus skambina savo vaikams ir vaikai atkalbinėja tą žmogų nuo skiepo? Tai ką aš turiu padaryti tų senų žmonių vaikams, kad jie pradėtų saugoti savo tėvus? Atsiprašau už emocijas“, – kalbėjo ji.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą nustatyti 1155 nauji COVID-19 atvejai, mirė 18 žmonių. 15 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies. Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 997 žmonės, 106 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, palyginti su ankstesne para, padaugėjo 15.

Susirgimų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, viršijo 500 ribą – antradienį jis siekė 504,5 atvejo.

Vairuotojai turėtų suklusti, mat kai kur jau pradėjo važinėti automobilis, kuris fiksuoja kitų transporto priemonių valstybinius numerius, o kai kuriais atvejais gali būti skiriama ir bauda, jei bus nustatomas pažeidimas. Kauniečiai jau pastebėjo, kad miesto…
Nuo rugsėjo 1 d. galima teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“. Paramos priemonės, susijusios su miškais,…


Rekomenduojami video:
23,030  
Back to Top ↑