Gabrielius Landsbergis nori suteikti Putinui šansą
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje ragino ES laikytis vertybinės politikos Rusijos atžvilgiu, pirmiausia galvoti apie Rusijos žmones ir atitinkamai elgtis su režimu. Pasak ministro, Rusija seniai atsisakė demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir kaimyninių šalių suverenitetui, ES turėtų atsisakyti iliuzijų, kad Rusijos elgesys gali keistis bei realiai įvertinti Rusijos veiksmus ir išmoktas pamokas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) kol kas nenagrinės Rusijos atlikėjo Filipo Kirkorovo skundo dėl draudimo jam atvykti į Lietuvą. Teismas penktadienį nusprendė nepriimti nagrinėti šio skundo, nes jis nemotyvuotas ir dar nesibaigęs terminas, per kurį…
Vyriausybei prakalbus, kad netrukus gali būti atsisakyta kaukių lauke, ekspertai ėmė tikinti, esą reikalavimas jas dėvėti buvo perteklinis jau nuo pat pradžių. Negi anksčiau jų balso niekas negirdėjo? Vyriausybė svarstys, ar nereikėtų sušvelninti reikalavimų dėl…„Suteikim Vladimirui Putinui šansą surengti laisvus Dūmos rinkimus šį rudenį, dalyvaujant opozicijai, o iki to laiko sustabdykim „Nord Stream 2“ dujotiekį”, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras. kurioje aptarti ES–Rusijos santykiai, žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge, ES saugumo ir gynybos iniciatyvos.

Taryboje vyravo nuomonė, kad, nepaisant nekonstruktyvaus ir priešiško Rusijos pareigūnų elgesio ES atžvilgiu, būtina stiprinti ES ir partnerių paramą Rusijos pilietinei visuomenei, nepriklausomai žiniasklaidai, jaunimui ir demokratinei opozicijai. Reaguodamas į tebesitęsiančius Aleksejaus Navalno teismo procesus, ministras G. Landsbergis siūlė reaguoti greitai ir vieningai, pritaikant asmenines sankcijas pareigūnams, atsakingiems už sisteminius žmogaus teisių pažeidimus.

Kalbėdamas apie demokratijos ir žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje, Mianmare ir Honkonge, ministras akcentavo, kad ES turi ginti šias vertybes pasaulyje prieš režimus, užgniaužiančius savo piliečių demokratines aspiracijas, o situacijai blogėjant, ES turi reaguoti greitai ir ryžtingai.

„Matome naują represijų bangą Baltarusijoje prieš žiniasklaidą ir žmogaus teisių gynėjus. Jei tikrai norime jiems padėti, neatidėliokime ketvirtojo sankcijų paketo, siekime tarptautinio Baltarusijos valstybės įvykdytų nusikaltimų tyrimo – kaltieji turi atsakyti už savo nusikaltimus. Kuo greičiau pateikime ekonominės paramos planą demokratinei Baltarusijai, tai suteiks perspektyvą žmonėms“, – sakė ministras.

Ministras atkreipė dėmesį, kad Baltarusija išnaudoja ENSREG ekspertų misiją į Astravo atominę elektrinę propagandiniais tikslais, siekia legitimizuoti tarptautinių branduolinės saugos standartų neatitinkančią atominę elektrinę.

ES užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime su JAV Valstybės sekretoriumi Antony`iu. Blinkenu aptarti transatlantinio bendradarbiavimo prioritetai. G. Landsbergis pabrėžė JAV, kaip strateginės partnerės ir Europos saugumo garanto, svarbą, kvietė aktyviau bendradarbiauti ir koordinuoti ES ir JAV veiksmus dėl Rusijos, Kinijos, aktyviai remiant Rytų partnerių euroatlantines aspiracijas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) kol kas nenagrinės Rusijos atlikėjo Filipo Kirkorovo skundo dėl draudimo jam atvykti į Lietuvą. Teismas penktadienį nusprendė nepriimti nagrinėti šio skundo, nes jis nemotyvuotas ir dar nesibaigęs terminas, per kurį…
Vyriausybei prakalbus, kad netrukus gali būti atsisakyta kaukių lauke, ekspertai ėmė tikinti, esą reikalavimas jas dėvėti buvo perteklinis jau nuo pat pradžių. Negi anksčiau jų balso niekas negirdėjo? Vyriausybė svarstys, ar nereikėtų sušvelninti reikalavimų dėl…6,747  
Back to Top ↑